Оберіть мову:   укр   рос
 
  Каталог
Професійні
Домашні
Портативні
Вкладні
Гарнітури
Аксесуари


   

  Навушники Koss Pro4S: моніторинг високого класу  
     
 

Проведемо тестування навушників Koss Pro4S і подивимося, чи відповідають ці студійні навушники вимогам сучасних індустріальних стандартів.

У 2014 році компанія Koss випустила безліч чудових продуктів, розраховуючи на їх оптимістичне майбутнє. Модель BT540i з підтримкою NFC спростила прослуховування з підключенням через Bluetooth на мобільних пристроях, а ергономічні моделі SP330 і SP540 надали комфортну можливість насолоджуватися музикою для всіх бажаючих. Зрештою, Koss завершила рік на високій ноті завдяки випуску нових стереонавушников Pro4S, створених для студій та аудіомоніторингу.

Але що таке «студійні» навушники і чим вони відрізняються від інших моделей? Більшість навушників, можливо, мають збалансоване або посилене вирівнювання звукових частот (EQ), адаптованих для певних переваг слухача - наприклад, потужних нижніх звукових частот. Для студійного моніторингу не потрібні які-небудь регулювання, оскільки їм необхідно аналізувати на слух відповідність аудіоконтенту. Наприклад, мова йде про інженерів-акустиків та музичних продюсерів.

Ми тестували Pro4S протягом цілого місяця — вдома, в голлівудській студії відеозвукозапису і на ТВ-студії. Ось результати нашого тестування.

Модель Pro4S являє собою повнорозмірні студійні навушники, що закривають вуха, які чудово поєднують чистий, чіткий звук, комфорт, міцністі та практичну конструкцію. Хоча ця модель містить наголов'я, її вага становить усього 195 грамів, тобто, продукт компактний досить легкий для застосування в різній обстановці.

Міцний алюмінієвий каркас декорований металевими і пластиковими литими елементами і укомплектований м'якими повітропроникними матеріалами для підвищеної міцності і комфорту. Стяжка навушників підтримується амбушюрами з «ефектом пам'яті» і сітчастою тканиною, яка залишає відчуття невагомості навіть після багатьох годин носіння. Шарніри вушних подушечок — теж металеві з м'яким фіксатором, забезпечують додаткову фіксацію навушників, але при цьому не створюють тиску на скроні.

Комфорт і вага є найважливішими чинниками для студійних додатків, оскільки звукоінженери можуть перебувати в навушниках набагато більше часу, ніж домашні слухачі. Ось чому навушники Pro4S також відрізняються профілем вушних подушечок «D-profile», що вперше з'явилися на класичних Koss Pro4AAA і недавній серії навушників SP. Завдяки цій формі ви отримуєте чудову пасивну ізоляцію від зовнішнього світу, а також рівномірний розподіл звуку в обсязі навколо вашого вуха.

Вушні чашки можуть повертатися, що робить всю конструкцію більш пласкою для зручного зберігання всередині м'якого складного чохла, притому завдяки шарнірам вушні чашки можуть зрушуватися в бік наголов'я, що забезпечує додаткову портативність. Це особливо допомагає в студії звукозапису, де простір обмежений, і мобільність грає головну роль. Наголов'я навушників регулюється дискретно, і навіть при повному розтягуванні немає нічого, що б вказувало на прикладання зусиль при регулюванні та точному налаштуванні.

Ще одна важлива перевага моделі Pro4S — подвійний знімний кабель з двома конекторами. Електрична схема автоматично подає стереосигнал на обидва динаміка, незалежно від того, з якого боку ви увіткнете штекер. До того ж, другий кінець кабелю функціонує в якості наскрізного каналу, тобто ви можете послідовно підключити ще одні навушники Pro4S.

Кабель, що постачається в комплекті, має довжину 1,4 м, притому він згорнутий кільцями в середині, однак на початку і в кінці— прямі секції. Такий підхід розподіляє вагу кабелю більш рівно і допомагає уникнути заплутування при підключенні до іншого джерела. До речі, це приблизно половина по довжині і вазі в порівнянні з крученим кабелем Sony MDR-7506, довжина якого перевищує 3 метри.

Хоча більш довгий кабель міг бути більш функціональним, конструктори Koss зробили правильний висновок, що велика довжина буде заважати, до того ж забезпечили додаткові зручність за рахунок того, що кабель можна повністю від'єднати. Єдиний мінус полягає в тому, що якщо користувач втратив кабель, йому доведеться чимало попрацювати над пошуком заміни, оскільки роз'єм трохи втоплений в корпусі Pro4S.

Виконані з міцних матеріалів із зручними амбушюрами і срібною окантовкою, навушники Koss Pro4S дійсно вражають своїм зовнішнім виглядом. З точки зору дизайну виріб отримує вищу оцінку, але що можна сказати про звук?

Звук

Студійні або еталонні навушники зазвичай відрізняються рівною діаграмою частот, де, в ідеалі, всі звукові частоти відтворюються приблизно з однаковою гучністю, без різких перепадів (див. нижче). Модель Pro4S оснащена новими динаміками Koss SLX40, що створені для еталонного і, як сказано в рекламі, «неймовірно точного і рівного звуку».

Специфікація навушників представлена нижче.

  • Діапазон ефективно відтворюваних частот: 10 Гц — 25 кГц
  • Чутливість: 99 дБ SPL (Sound Pressure Level, рівень звукового тиску)
  • Опір: 35 Ом
  • Коефіцієнт нелінійних спотворень: <0,3% в середньому (@ 400 Hz - 1 kHz, 95 dB SPL)
  • Максимальне навантаження: 500 мВт

Хоча основні характеристики відповідають найвищим вимогам, ці навушники відрізняються більш низьким опором та проектним навантаженням, ніж більшість інших моделей. Це, очевидно, оптимально для домашніх студій і прослуховування, однак може призвести до меншої різниці між номінальним і максимально допустимим значенням підсилення для деяких професійних мікшерських пультів.

Ми позичили ці стереонавушники декільком професійним звукоінженерам і їхні відгуки були однозначні. Модель Pro4S забезпечує звуковий спектр рівня студійних навушників, проте відрізняється трохи своєрідним характером, з додатковим теплими тонами в середньому діапазоні, і чистотою у верхніх регістрах. Однак, ніякої надмірності забарвлення не спостерігається ні в одній смузі частот, більш того, у всьому діапазоні дуже добре прослуховуються деталі.

Незважаючи на акцентований звуковий спектр, Pro4S як мінімум забезпечує слухачів приємним аудіодосвідом. І що цінно, випадкове прослуховування змікшованої музики з цими навушниками не є настільки «прісним» і нейтральним, як для інших студійних моделей. Можливо, їх не можна назвати істинно «еталонними» навушниками, але принаймні вони можуть відтворювати більш нейтральний звук для різних суб'єктивних вимог.

Відгуки індустрії

Не варто ігнорувати чистоту звуку Pro4S, що особливо важлива для моніторингу вокалу. Ми тестували цю пару навушників в центрі дублювання фільмів у Голівуді і можемо вельми точно оцінити нові відмінності між оригінальним записаним діалогом і накладенням голосу. Ці сесії можуть тривати багато годин на день, проте з боку команди звукозапису не було скарг на дискомфорт. Особливо їм сподобався знімний кабель, оскільки тепер вони можуть швидко від'єднатися від мікшерського пульту, щоб випити кави, при цьому не потрібно повністю відключати навушники.

Ми також позичили Pro4S двом звукоінженерам, які спочатку записували діалог. Навіть при роботі з реаліті-шоу, де задіяно багато джерел звуку, і персонажі спілкуються один з одним абсолютно спонтанно, навушники Pro4S здатне вловлювати звукові деталі з усіх джерел для правильної роботи з еквалайзером і мікшуванням. Варто відзначити, що хоча навушники чудово підходять для довгих сесій по прослуховуванню, матеріал поверхні може значно нагріватися, коли зовні теплий день.

Давайте скористаємося моментом, щоб порівняти Pro4S з двома нинішніми фаворитами в цій індустрії — Sony MDR-7506, навушниками, які вважаються індустріальним стандартом, і більш компактними Sennheiser HD25-1, ще одним дуже популярним продуктом. Всі три моделі орієнтовані на професійний ринок, при цьому Pro4S є золотою серединою, оскільки цей виріб уникнув проблем, властивих іншим моделям. Візьміть звукоізоляцію і компактність HD25, об'єднайте з якістю звуку і комфортом моделі 7506, додайте знімний кабель — і ви отримаєте в результаті модель Pro4S.

Вердикт

Навушники Koss Pro4S — не тільки найкомфортніші навушники свого класу, але і дуже якісні. Хоча їх звук все ж злегка не відповідає рекламній обіцянці «неймовірно чистого і неспотвореного звуку», але, як завжди, функціональний дизайн і якість виробництва Koss орієнтовані на неперевершеність звуку. При тій ціні, за яку їх можна купити в магазині, модель Pro4S є чудовим придбанням, незалежно від того, де знаходиться ваша студія.

Тест виконаний редакцією видання VR World. 

 
 
/td> Офіційний ексклюзивний постачальник - компанія МІКРОТЕХ